BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS

2009 m. rugsėjo 2 d., trečiadienis

Efektyvūs Jūsų tvirtinimai turi būti sudaryti vadovaujantis šiais devyniais nurodymais:

1. Pradėkite nuo žodžių "Aš esu". Tai yra patys veiksmingiausi mūsų kalbos žodžiai. Pasąmonė priima visus šiais žodžiais prasidedančius sakinius kaip nurodymus, įsakymus, kuriuos reikia vykdyti.

2. Naudokite esamąjį laiką. Tai, ko norite, aprašykite taip, tarsi jau turėtumėte, tarsi jau būtumėte to pasiekę.

Blogai: ketinu įsigyti naują BMW 730 d.

Gerai: negaliu atsidžiaugti, kad važinėju savo naujuoju raudonu BMW730d.

3. Konstatuokite teigimai: sakykite, ko norite, o ne ko nenorite. Tegu Jūsų tvirtinimai būna teigiami. Pasąmonė negirdi žodžio "ne". tai reiškia, kad sakinį "Netrankykite durų" ji supras kaip "trankykite duris". Pasąmonė mąsto vaizdais, ir žodžiai "Netrankykite durų" jai sukels durų trankymo vaizdą, o sakinys "Man patinka skraidymo sukeliamas jaudulys" sukels malonaus susijaudinimo vaizdą.

Blogai: jau nebebijau skraidyti.

Gerai: man patinka skraidymo sukeliamas jaudulys.

4. Stenkimės, kad tvirtinimai būtų trumpi. Tegu Jūsų pareiškimai būna panašūs į eiliuotus reklaminius tekstus. Taupykite žodžius, tarsi kiekvienas iš jų kainuotų 1000 dolerių. Reikia stengtis, kad tvirtinimai būtų trumpi ir lengvai įsimenami.

5. Siekite, kad tvirtinimai būtų konkretūs. Neaiškūs tvirtinimai duos neaiškius rezultatus.

Blogai: norėčiau važinėtis savo BMW.

Gerai: važinėjuosi savo naujuoju pilku BMW730 d ir tt.

6. Naudokite tiesioginę nuosaką. Tiesioginė nuosaka suteikia veiksmažodžiams jėgos, sudaro įspūdį, kad veiksmas vyksta šiuo metu.

Blogai: turėčiau kalbėti atvirai ir sąžiningai.

Gerai: kalbu atvirai ir sąžiningai.

7. Pavartokite bent vieną dinamiškas emocijas ar jausmus išreiškiantį žodį. Įtraukdami emocijas, jūs pasijusite taip, tarsi jau būtumėt pasiekę savo tikslą. Dažniausiai tam vartojami žodžiai "su malonumu, džiaugsmingai, džiugiai, laimingai, išdidžiai, ramiai, entuziastingai, saugiai, maloniai, su meile ir tt".

8. Tvirtinimus kurkite sau, o ne kitiems. Kurdami stenkits, kad jie apibūdintų Jūsų, o ne kitų žmonių elgesį.

Blogai: žiūriu, kad Džonis išsivalytų savo kambarį.

Gerai: veiksmingai pranešiu Džoniui, ko iš jo noriu.

9. Pridurkite žodžius "ar ką nors protingesnio". Kai tvirtinime kalbame apie konkrečią situaciją (darbą, galimybę, atostogas), meterialius daiktus (namą, automobilį, jachtą), tarpusavio santykius (su vyru, žmona, vaikais), visada pridurkite žodžius "ar ką geresnio".

0 komentarai (-ų):